Podwyżki cen usług ochrony – jak utrzymać budżet na właściwym poziomie?

18 września 2020
Posted in Trustman
18 września 2020 TRUSTMAN

Podwyżki cen usług ochrony – jak utrzymać budżet na właściwym poziomie?

Nadchodzący – kolejny już wzrost kosztów usług ochrony – to konsekwencja wzrostu minimalnego wynagrodzenia i stawki godzinowej, jakie wejdą w życie na początku przyszłego roku. Jak zoptymalizować koszty ochrony w firmie?

Ceny usług ochrony są pochodną wysokości minimalnego wynagrodzenia i minimalnej stawki godzinowej. Centrum Informacyjne Rządu ogłosiło, że od stycznia 2021 r. będą one wyższe o 7,7 proc. i będą wynosiły odpowiednio 2800 zł brutto (obecnie to 2600 zł) i 18,30 zł za godzinę (dziś minimalna stawka godzinowa wynosi 17 zł).

W konsekwencji lockdown-u spowodowanego pandemią COVID-19 i w obliczu widma wyludnionych biurowców koszt ochrony budynków staje się dla przedsiębiorców (zbyt) dużym obciążeniem. Jak temu zaradzić? Receptą jest profesjonalna optymalizacja, dająca realne korzyści finansowe a także znacząca poprawę jakości świadczonych usług.

Nasze doświadczenia w ramach dotychczas realizowanych projektów pokazują, że skutecznie wdrożona optymalizacja przynosi od 5 do nawet 30 proc. realnych oszczędności w skali roku.