Bezpieczne zakupy w galeriach handlowych – komentarz Trustman dla Gazeta.pl

1 maja 2020 TRUSTMAN

Bezpieczne zakupy w galeriach handlowych – komentarz Trustman dla Gazeta.pl

Od 4 maja galerie handlowe znów będą mogły działać. Placówki gastronomiczne pozostaną zamknięte, ale zakupy w sklepach będą możliwe. Będą one jednak wyglądać inaczej. Na co powinniśmy się przygotować? Dla Gazeta.pl wyjaśnił to Rafał Łupkowski ekspert ds. bezpieczeństwa.

Właściciel i zarządca galerii handlowej musi profesjonalnie przygotować się do liczenia klientów wchodzących do galerii. Na podstawie powierzchni obiektu musi stwierdzić, ile osób może wejść do obiektu. Niezbędne jest także przygotowanie miejsc przed poszczególnymi sklepami, dla klientów oczekujących na wejście. Tak, by w kolejce zachować obowiązujące dwa metry odległości. Ponadto płyny do dezynfekcji rąk powinny być do dyspozycji klientów nie tylko przy wejściu do poszczególnych sklepów, ale również przy wejściu do całej galerii handlowej.

Rafał Łupkowski – dyrektor operacyjny w firmie doradczej Trustman, specjalizującej się w zarządzaniu bezpieczeństwem korporacyjnym, skomentował dla Gazeta.pl nowe zasady. Stwierdził, że zakupy w galeriach handlowych będą od 4 maja wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas.

Zobacz cały artykuł na Gazeta.pl

, , , ,